Sensoryczne pory roku - WIOSNA

W marcu uczniowie nauczani indywidualnie w Ośrodku Wsparcia odwiedzali wiosenną salę sensoryczną. Zielono i pachnąco było już od progu - drzwi wejściowe zamieniły się w zielony trawnik, zapach młodych roślin wypełnił całą salę a pod sufitem falowały kwiaty i fruwały motyle. Gra świateł i naturalnego słońca podkreślała radosny nastrój tej pory roku. W świetlnej misie odwiedzający salę szukali koloru zielonego, wśród mchu kamieni fluorescencyjnych i zmieniających kolory podświetlanych jajek. Uczniowie zanurzali dłonie w ziemi, sadzili cebulę, poznawali zapach młodej trawy, szczypiorku i kwiatów. Podziwiali pąki i młode listki, a nawet kwiatki na gałązkach różnych krzewów. Mogli dotykać zielone przedmioty o różnych fakturach, słuchać odgłosów wiosennej przyrody, bocianów i żab. Wielozmysłowo poznawali wiosenne warzywa – rzodkiewkę, sałatę, rzeżuchę, szczypiorek. Nad wszystkim czuwała pani Wiosna w pięknej, strojnej i zielonej oczywiście sukience!

Zapraszamy na fotorelację!!!