WAKACJE!

Sensoryczne pory roku - ZIMA

Za nami kolejne spotkanie z cyklu „Sensoryczne pory roku”. Tym razem zagościła u nas zima. W specjalnie zaadoptowanej na tę okazję białej, chłodnej sali uczniowie nauczania indywidualnego mogli doświadczać uroków tej pięknej pory roku. Dotykanie kostek lodu, specjalnie zrobionego sztucznego śniegu oraz smakowanie lodów pozwoliło poczuć prawdziwy chłód. W świetle ultrafioletowej lampy można było podziwiać białe zimowe gwiazdy, choinkę, sople lodu i mnóstwo rozsypanego śniegu. Wzrok przykuwały także ultrafioletowe kamienie, podświetlany panel oraz świecące łańcuchy. Wszystko to miało na celu stymulowanie wzroku oraz dostarczanie ciekawych i przyjemnych dla uczniów wrażeń wizualnych. Z kolei zanurzanie dłoni w białym ryżu, fasoli i wacie oraz dotykanie sensorycznej tablicy pozwoliły poczuć różnorodne faktury. Zapachy cynamonu, migdałów i świerku przypominały o minionych świętach. Wszystko to odbywało się przy dźwiękach spokojnej, relaksującej muzyki. Chyba nikt nie miał wątpliwości, że zima to piękna pora roku. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniale spędzony czas i już teraz zapraszamy na kolejne wiosenne spotkanie.