WAKACJE!

Tradycyjne pieczenie pierników na Kółku "Smaczek"

W ramach Kółka Kulinarnego “Smaczek”, działającego przy SOSW nr 3 w Bydgoszczy, 11 grudnia br. odbyło się spotkanie uczniów Ośrodka nauczanych indywidualnie wraz z rodzicami, na tradycyjnym pieczeniu pierników. Dlaczego tradycyjnym? Otóż dlatego, że od 10 lat bez przerwy nauczyciele w osobach Anna Siuda, Halina Denisiuk, Renata Jabłońska i Małgorzata Szymborska organizują te wypieki corocznie z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku w spotkaniu wzięło udział ponad 30 osób: uczniowie, ich rodzeństwo, rodzice i nauczyciele. Tym razem pierniki były pieczone wg przepisu koleżanki Renaty Jabłońskiej.

Natomiast wychowankowie, ich rodzice i rodzeństwo rozwinęli swoją inwencję twórcza podczas ich dekorowania. Było głośno, wesoło i serdecznie. O tym, że wypieki i tym razem były udane świadczy fakt, że każdy chciał je skosztować, a później wziąć przepis na ich samodzielny wypiek w domu. Radosna i świąteczna atmosfera podczas pieczenia udzieliła się nie tylko naszym wychowankom, ale i rodzicom oraz samym nauczycielkom. Utwierdziło to organizatorów świątecznych wypieków w przekonaniu, że należy podtrzymać tę sympatyczną tradycję.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wszystkim udanych domowych wypieków, smacznych wigilijnych potraw oraz szczęścia w nadchodzącym Nowym 2019 Roku.

Nauczycielki z Kółka Kulinarnego “SMACZEK”