Teatrzyk Bajkolandia w Ośrodku Wsparcia

30 listopada br. o godz. 930 w Ośrodku Wsparcia w Bydgoszczy odbył się spektakl kukiełkowy z aktorami dla podopiecznych Ośrodka. W roli aktorów wystąpiły nauczycielki nauczania indywidualnego panie: Iwona Jagieła, Halina Denisiuk, Anna Siuda i Małgorzata Szymborska. Wymienione nauczycielki od lat udzielają się artystycznie w ramach działającego przy SOSW nr 3 w Bydgoszczy Teatrzyku Kukiełkowego “Bajkolandia”. Tym razem tematem przedstawienia był Pan Twardowski, a spektaklu nosił tytuł: “Rzecz o Panu Twardowskim i jego świcie”.

Nie było to pierwsze przedstawienie kukiełkowe w wykonaniu “Bajkolandii”. Ten rodzaj artystycznego przekazu od lat kultywowany jest dla wychowanków SOSW poprzez wystawianie spektakli w domach uczniów nauczanych indywidualnie jak i dla szerszej publiczności jak w Ośrodku Wsparcia czy na zaproszenia z innych placówek kulturalno-oświatowych. Spektakl “Rzecz o Panu Twardowskim i jego świcie” cieszył się dużym zainteresowaniem, obejrzeli go uczniowie i uczennice Ośrodka Wsparcia oraz nauczyciele. Szczególne gratulacje występującym aktorom były składane głównie na ręce naszej koleżanki Iwony Jagieły, która jest autorem tekstu przedstawianej legendy.