1918-2018

STO LAT ODZYSKANEJ NIEPODLEGŁOŚCI

 

 

 

Mikołajkowy seans w Kinie Jeremi

 

Duża grupa naszych uczniów i absolwentów wraz z osobami im bliskimi miło spędziła czas w dniu 4 grudnia 2018 roku w Kinie Jeremi. Wspólnie obejrzeliśmy wzruszający film o Panu Mikołaju. Po seansie czekała nas niespodzianka. Kino odwiedził prawdziwy Mikołaj z workiem prezentów. Radości ze spotkania nie było końca. Dla Mikołaja zaśpiewaliśmy wesołe piosenki świąteczne i poczuliśmy, że Święta tuż, tuż.. Spotkanie zorganizował Ruch na Rzecz Godności Osób Niepełnosprawnych WYZWANIE.

Czytaj więcej: Mikołajkowy seans w Kinie Jeremi

Spotkanie z Mikołajem

 

W nowej sali widowiskowej znajdującej się w bydgoskim Fordonie przy ul. Piwnika Ponurego odbyło się 1 grudnia 2018 roku środowiskowe spotkanie mikołajkowe. Współorganizatorem imprezy był Ruch na Rzecz Godności Osób Niepełnosprawnych WYZWANIE, który zaprosił na nią uczniów NI i absolwentów z rodzinami. W oczekiwaniu na przyjście Mikołaja można było obejrzeć występy muzyczne, wspólnie pobawić się. Dobrze spisał się liczny zespół PRO SUM, który wystąpił w zróżnicowanym repertuarze muzycznym przeplatanym świątecznymi wierszami naszej koleżanki Iwony Jagieły. Wreszcie zjawił się aż z dalekiej Laponii Mikołaj, rozdał prezenty i zapowiedział, że w grudniu jeszcze nieraz się z nami spotka.

Czytaj więcej: Spotkanie z Mikołajem

Teatrzyk Bajkolandia w Ośrodku Wsparcia

Czytaj więcej: Teatrzyk Bajkolandia w Ośrodku Wsparcia

Sportowe zajęcia w parku trampolin

 

Jak zajęcia sportowe, to tylko w parku trampolin Park17. Bawiliśmy się jak zwykle fantastycznie. Oprócz tradycyjnych trampolin, basenu z gąbkami i małpiego gaju, tym razem mieliśmy możliwość skorzystania także ze wspaniałej atrakcji, jaką był tor kartingowy. Jeśli chcecie choć trochę poczuć nasze emocje, zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Czytaj więcej: Sportowe zajęcia w parku trampolin

Polska jest naszą ojczyzną

 

Co to jest Polska? – na to pytanie szukali odpowiedzi uczniowie nauczania indywidualnego podczas spotkania, które w dniu 14 listopada 2018 r. zorganizowane zostało w Ośrodku Wsparcia.

Gościem specjalnym spotkania była Pani Joanna Kmiecik pracująca na stanowisku bibliotekarza w filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy. Wpisując się w obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości zaprezentowała wiele książek, które w przystępny sposób ukazały piękno polskiej ziemi, opowiadały o jej symbolach narodowych. To właśnie słowami wiersza Czesława Janczarskiego zilustrowała wygląd polskiej flagi oraz wyjaśniła co oznaczają jej barwy: biała i czerwona. Jak piękne są to barwy uczniowie przekonali się podczas bezpośredniego doświadczania bieli i czerwieni. Łącząc te barwy razem wykonali flagę Polski. Spotkanie uwieńczone zostało uroczystym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, po którym każdy z uczestników przypieczętował własną dłonią fakt bycia Polakiem.

Wykonane podczas spotkania flagi oraz odciśnięte przez uczniów nauczania indywidualnego dłonie stały się przyczynkiem do zorganizowania wystawy mieszczącej się w Filii WiMBP przy ulicy Grunwaldzkiej, a tym samym dały możliwość włączenia się w plan obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości realizowany wspólnie z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną.

Organizatorzy: A. Dąbrowska, M. Górska, R. Jabłońska, K. Krajnik, D. Kurkiewicz

Czytaj więcej: Polska jest naszą ojczyzną