"Wprowadzamy dziś stan epidemii. Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu zamknięcia wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych do świąt Wielkanocy" - premier Mateusz Morawiecki. Prosimy o śledzenie informacji o dalszych decyzjach epidemiologicznych.

Czas na historię - Dzień Kobiet

Święto Kobiet na świecie obchodzone jest w różnym terminie. Dla małych i dużych Kobiet związanych z nauczaniem indywidualnym spotkaliśmy się 6 marca 2020 w Ośrodku Wsparcia. Dla przypomnienia było kilka słów o historii święta. Nie zabrakło aforyzmów, piosenek, ciekawostek i opowieści o znanych kobietach. Najwięcej emocji wzbudziły informacje z księgi imion – wiele z nich bardzo dobrze odpowiadało charakterom i temu jak osoba je nosząca jest spostrzegana przez innych. Spotkanie miało także elementy zadaniowe – małe Spa dla rąk i twarzy, pokaz mody, ruch przy muzyce, zagadkę muzyczną i oczywiście sesję zdjęciową - poniżej fotorelacja.

Czytaj więcej: Czas na historię - Dzień Kobiet

Bal karnawałowy uczniów nauczanych indywidualnie w Ośrodku Wsparcia

 

17 stycznia 2020 r. w Ośrodku Wsparcia odbył się bal karnawałowy zorganizowany dla uczniów nauczanych indywidualnie. Uczniowie i nauczyciele przygotowali oryginalne przebrania, a salę ozdobili karnawałowymi dekoracjami. Ulubiona muzyka uczniów, wesoła zabawa z kotylionami i tańce w kole wypełniły czas wspólnej zabawy! 

Czytaj więcej: Bal karnawałowy uczniów nauczanych indywidualnie w Ośrodku Wsparcia

SPOTKANIE WIGILIJNE

 

W dniu 10 grudnia 2019 roku w Restauracji Villa Tatrzańska w bydgoskim Fordonie odbyło się Trzecie Tatrzańskie Spotkanie Wigilijne Gwiazdki świecą nad stajenką zorganizowane przez Ruch na Rzecz Godności Osób Niepełnosprawnych WYZWANIE. Dzięki szerokiemu wsparciu społecznemu udało się zorganizować spotkanie pełne wzruszeń i świątecznych emocji, na które zaproszenie otrzymali uczniowie oraz absolwenci NI naszego ośrodka oraz ich rodziny. Smaczny, tradycyjny poczęstunek przygotowała Villa Tatrzańska. Mikołaj przyniósł worek pełen prezentów. Prawdziwy nastrój Wigilijny wprowadziła czytana Ewangelia, słowa Ks. Janusza Tomczaka oraz przełamanie się opłatkiem. Można było wspólnie pośpiewać kolędy, ale także po prostu przyjaźnie porozmawiać. Wiele życzliwych słów do obecnych skierowali Szanowni goście, z posłem na Sejm RP panem Janem Szopińskim na czele. Serdecznie dziękujemy za wspólne Wigilijne biesiadowanie.

Czytaj więcej: SPOTKANIE WIGILIJNE

Mikołajki w "Słoneczku"

 

W Ośrodku Wsparcia DPS Słoneczko odbyło się mikołajkowe spotkanie dla uczniów nauczanych indywidualnie. Oprócz najbardziej oczekiwanej wizyty Mikołaja, dzieci obejrzały świąteczne przedstawienie teatrzyku kukiełkowego „Bajkolandia”, oraz wzięły udział w zabawach muzyczno - ruchowych. Wszystkie dzieci zostały obdarowane pierniczkami przygotowanymi na zajęciach kółka kulinarnego „Smaczek”.   

Ania Siuda, Halina Denisiuk, Iwona Jagieła, Ania Lewandowska

Czytaj więcej: Mikołajki w "Słoneczku"

Świąteczne pierniki na kółku kulinarnym "Smaczek"

 

Dnia 3 grudnia 2019 r. dzieci z nauczania indywidualnego, rodzice i nauczyciele zgodnie z kilkuletnią już przedświąteczną tradycją, piekły pierniki. Z pomocą nauczycielek z kółka kulinarnego “Smaczek” pod kierownictwem Ani Siudy i Reni Jabłońskiej świąteczna praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. To one zawczasu przygotowały produkty i ciasto do wypieków. Wszystkim podobało się wykonywanie świątecznych wypieków w postaci choinek, gwiazdeczek, bałwanków z pomocą foremek. Szkolna pracownia kulinarna okazała się w tym przypadku doskonałym miejscem do rozwijania umiejętności piekarniczych. Po szkolnych korytarzach rozchodził się wspaniały zapach pieczonych pierników z ich słodko-korzennym smakiem. Wprowadzał on wszystkich w świąteczny nastrój. Skąd one się wzięły i od jak długiego czasu są wypiekane w Polsce oraz w jaki sposób pierniki połączyły Gdańsk z Toruniem opowiadała Halina Denisiuk. Prowadząca opowiadała również o legendach związanych z piernikami i toruńskimi cukiernikami od czasów średniowiecza. Oprócz tego, że dzieci samodzielnie piekły pierniki mając z tego wspaniałą frajdę to okazało się, że będą z nich również prezenty do rozdania na spotkaniu Mikołajkowym, które zaplanowano za trzy dni. Zabawa była doskonała, a pierniki smakowały wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom jak i obdarowanym uczniom podczas piątkowego spotkania Mikołajkowego. Do zobaczenia za rok.

Czytaj więcej: Świąteczne pierniki na kółku kulinarnym "Smaczek"

Ścieżka powrotu