W Ogrodzie Botanicznym UKW

 

W dniu 5 czerwca 2019 roku przy pięknej letniej pogodzie ucz­niowie z nauczania indywidualnego wraz z rodzicami i nauczycielami spotkali się na wycieczce przyrodnic­zej w Ogrodzie Botanicznym UKW. Po urokliwych alejkach parku opro­wadził nas zastępca kierownika - pr­zesympatyczny pan Ja­rosław Mikietyński. Zachwycił nas ogrom­em ciekawostek na te­mat drzew i roślin występują­cych w ogrodzie oraz zdrad­ził parę sekretów z pracy ogrodnika. Spacer zakończyliśmy małym piknikiem z truskaw­kowym poczęstunkiem.
Spotkanie zapoczątk­owało cykl zajęć pt. "Zielona Bydgoszcz". Na kolejne wycieczki, które odbędą się w przyszłym roku szkolnym, zapraszamy już teraz. Każda z nich będzie wyjątkowa, a chwile spędzone wśród drzew i pięknej zieleni pozostaną w naszej pamięci na długi czas.

Organizatorki: Alina Dąbrowska, Renata Jabłońska, Katarzyna Krajnik

Czytaj więcej: W Ogrodzie Botanicznym UKW

Międzyszkolny konkurs plastyczny „Niespodzianka dla mamy”

 

W maju 2019 r. odbył się Międzyszkolny konkurs „Niespodzianka dla mamy”. Wpłynęło wiele pomysłowych i oryginalnych prac wśród których zostały przyznane trzy pierwsze miejsca dla: Oliwii Górskiej z  ZS nr 31, Szymona Frąckiewicza z ZS nr 30 oraz Weroniki Barwik z SOSW nr 3 w Bydgoszczy. Pozostałe prace zostały wyróżnione. GRATULUJEMY !

Organizatorzy: H. Denisiuk, M. Szymborska, A. Siuda, A. Lewandowska

Czytaj więcej: Międzyszkolny konkurs plastyczny „Niespodzianka dla mamy”

"Spotkanie w bibliotece: poznajemy jej sekrety"

 

W Polsce, począwszy od roku 1985 roku, obchodzony jest Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek, przypadający corocznie 8 maja. W tym dniu rozpoczyna się Tydzień Bibliotek będący ogólnopolską akcją promowania czytelnictwa i jednocześnie świętem bibliotek i bibliotekarzy.

W tym roku zaprzyjaźnione z naszym ośrodkiem Panie bibliotekarki postanowiły uczcić ten dzień w gronie uczniów i absolwentów Nauczania Indywidualnego, którzy w dniu 20 maja 2019 r. na specjalne zaproszenie zagościli w progach Filii dla dzieci i dorosłych Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Grunwaldzkiej 33.

Czytaj więcej: "Spotkanie w bibliotece: poznajemy jej sekrety"

Sensoryczne pory roku - WIOSNA

 

W marcu uczniowie nauczani indywidualnie w Ośrodku Wsparcia odwiedzali wiosenną salę sensoryczną. Zielono i pachnąco było już od progu - drzwi wejściowe zamieniły się w zielony trawnik, zapach młodych roślin wypełnił całą salę a pod sufitem falowały kwiaty i fruwały motyle. Gra świateł i naturalnego słońca podkreślała radosny nastrój tej pory roku. W świetlnej misie odwiedzający salę szukali koloru zielonego, wśród mchu kamieni fluorescencyjnych i zmieniających kolory podświetlanych jajek. Uczniowie zanurzali dłonie w ziemi, sadzili cebulę, poznawali zapach młodej trawy, szczypiorku i kwiatów. Podziwiali pąki i młode listki, a nawet kwiatki na gałązkach różnych krzewów. Mogli dotykać zielone przedmioty o różnych fakturach, słuchać odgłosów wiosennej przyrody, bocianów i żab. Wielozmysłowo poznawali wiosenne warzywa – rzodkiewkę, sałatę, rzeżuchę, szczypiorek. Nad wszystkim czuwała pani Wiosna w pięknej, strojnej i zielonej oczywiście sukience!

Zapraszamy na fotorelację!!!

Czytaj więcej: Sensoryczne pory roku - WIOSNA

Sensoryczne pory roku - ZIMA

 

Za nami kolejne spotkanie z cyklu „Sensoryczne pory roku”. Tym razem zagościła u nas zima. W specjalnie zaadoptowanej na tę okazję białej, chłodnej sali uczniowie nauczania indywidualnego mogli doświadczać uroków tej pięknej pory roku. Dotykanie kostek lodu, specjalnie zrobionego sztucznego śniegu oraz smakowanie lodów pozwoliło poczuć prawdziwy chłód. W świetle ultrafioletowej lampy można było podziwiać białe zimowe gwiazdy, choinkę, sople lodu i mnóstwo rozsypanego śniegu. Wzrok przykuwały także ultrafioletowe kamienie, podświetlany panel oraz świecące łańcuchy. Wszystko to miało na celu stymulowanie wzroku oraz dostarczanie ciekawych i przyjemnych dla uczniów wrażeń wizualnych. Z kolei zanurzanie dłoni w białym ryżu, fasoli i wacie oraz dotykanie sensorycznej tablicy pozwoliły poczuć różnorodne faktury. Zapachy cynamonu, migdałów i świerku przypominały o minionych świętach. Wszystko to odbywało się przy dźwiękach spokojnej, relaksującej muzyki. Chyba nikt nie miał wątpliwości, że zima to piękna pora roku. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniale spędzony czas i już teraz zapraszamy na kolejne wiosenne spotkanie.

Czytaj więcej: Sensoryczne pory roku - ZIMA