Kolędowanie dla Trzech Króli

 

W dniu 7 stycznia 2019 roku w stołówce DPS Słoneczko odbyło się w świątecznym nastroju spotkanie kolędowe. Historię narodzin Pana Jezuska opowiadał Ks. Janusz Tomczak. Zespół PRO SUM z Ruchu WYZWANIE przygotował oprawę muzyczną. Uczestnicy przebrani w królewskie korony wysłuchali i wspólnie zaśpiewali wiele popularnych kolęd.

Czytaj więcej: Kolędowanie dla Trzech Króli

Tradycyjne pieczenie pierników na Kółku "Smaczek"

 

W ramach Kółka Kulinarnego “Smaczek”, działającego przy SOSW nr 3 w Bydgoszczy, 11 grudnia br. odbyło się spotkanie uczniów Ośrodka nauczanych indywidualnie wraz z rodzicami, na tradycyjnym pieczeniu pierników. Dlaczego tradycyjnym? Otóż dlatego, że od 10 lat bez przerwy nauczyciele w osobach Anna Siuda, Halina Denisiuk, Renata Jabłońska i Małgorzata Szymborska organizują te wypieki corocznie z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku w spotkaniu wzięło udział ponad 30 osób: uczniowie, ich rodzeństwo, rodzice i nauczyciele. Tym razem pierniki były pieczone wg przepisu koleżanki Renaty Jabłońskiej.

Czytaj więcej: Tradycyjne pieczenie pierników na Kółku "Smaczek"

Aktywne czytanie

 

W Ośrodku Wsparcia odbyły się zajęcia warsztatowe z aktywnego czytania, nazywane również czytaniem uczestniczącym. Jest to świetna forma wspólnego czytania książek dla uczniów z trudnościami w porozumiewaniu się. Przygotowane książki dają ogromny wachlarz możliwości, wzbogacają wiedzę dziecka, poszerzają słownictwo, a przede wszystkim stwarzają okazję do doskonalenia umiejętności posługiwania się min.: symbolami, gestami czy komunikatorem. 

Czytaj więcej: Aktywne czytanie

Mikołajkowy seans w Kinie Jeremi

 

Duża grupa naszych uczniów i absolwentów wraz z osobami im bliskimi miło spędziła czas w dniu 4 grudnia 2018 roku w Kinie Jeremi. Wspólnie obejrzeliśmy wzruszający film o Panu Mikołaju. Po seansie czekała nas niespodzianka. Kino odwiedził prawdziwy Mikołaj z workiem prezentów. Radości ze spotkania nie było końca. Dla Mikołaja zaśpiewaliśmy wesołe piosenki świąteczne i poczuliśmy, że Święta tuż, tuż.. Spotkanie zorganizował Ruch na Rzecz Godności Osób Niepełnosprawnych WYZWANIE.

Czytaj więcej: Mikołajkowy seans w Kinie Jeremi

Spotkanie z Mikołajem

 

W nowej sali widowiskowej znajdującej się w bydgoskim Fordonie przy ul. Piwnika Ponurego odbyło się 1 grudnia 2018 roku środowiskowe spotkanie mikołajkowe. Współorganizatorem imprezy był Ruch na Rzecz Godności Osób Niepełnosprawnych WYZWANIE, który zaprosił na nią uczniów NI i absolwentów z rodzinami. W oczekiwaniu na przyjście Mikołaja można było obejrzeć występy muzyczne, wspólnie pobawić się. Dobrze spisał się liczny zespół PRO SUM, który wystąpił w zróżnicowanym repertuarze muzycznym przeplatanym świątecznymi wierszami naszej koleżanki Iwony Jagieły. Wreszcie zjawił się aż z dalekiej Laponii Mikołaj, rozdał prezenty i zapowiedział, że w grudniu jeszcze nieraz się z nami spotka.

Czytaj więcej: Spotkanie z Mikołajem