Skoczna zabawa w PARK 17 – Centrum zabaw i trampolin

 

Za nami pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia sportowe w PARK 17. Grupa uczniów z nauczania indywidualnego wraz z rodzicami i nauczycielkami miała okazję pierwszy raz po wakacjach odwiedzić to niezwykłe miejsce i świetnie spędzić razem czas. Jak zawsze bawiliśmy się wspaniale. Szkoda, że czas w PARK-u 17 płynie tak szybko, bo moglibyśmy bawić się tam bez końca. Na szczęście kolejne spotkanie już wkrótce.
Do zobaczenia następnym razem! 

Czytaj więcej: Skoczna zabawa w PARK 17 – Centrum zabaw i trampolin

W barwach Niepodległej

 

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie nauczania indywidualnego wraz z członkami Ruchu na Rzecz Godności Osób Niepełnosprawnych Wyzwanie wzięli udział w warsztatach plastycznych pt. „W barwach Niepodległej”, które odbyły się dnia 10 października 2018 r. w Klubie Przyjacielski Krąg.

Podczas twórczych działań uczestnicy warsztatów mieli okazję wykonać biało-czerwone kwiaty. Zaangażowanie we wspólne działania zaowocowało powstaniem wiązanki, która złożona zostanie na grobie mieszkańców Starego Fordonu rozstrzelanych przez okupanta w 1939 roku.

Kolorystyczne nawiązanie do barw narodowych nie było przypadkowe. Stało się ono przyczynkiem do ugruntowania wiedzy na temat polskich symboli narodowych, kształtowania postaw patriotycznych i umacniania dumy narodowej, a jednocześnie do zaangażowania młodych uczestników, ich rodziców i opiekunów w obchody rocznicowe w środowisku lokalnym.

Organizatorki warsztatów: A. Dąbrowska, R. Jabłońska, K. Krajnik i A. Zdunek

Czytaj więcej: W barwach Niepodległej

Spotkanie sympatyków kółka „Smaczek”

20180925 152148 

25 września 2018 r. w piękny jesienny dzień odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty kółka kulinarnego „Smaczek”. Jak co roku uczniowie nauczania indywidualnego wraz rodzicami i nauczycielami przybyli do szkolnej klasopracowni kulinarnej. Tym razem tematem przewodnim były drożdżowe bułeczki z jesiennymi owocami. Pani Ania wyjaśniła w jaki sposób wykonać zaczyn drożdżowy i wyrobić ciasto. Uczniowie samodzielnie formowali własne bułeczki, dekorowali owocami, a na koniec posypywali kruszonką. Po około dwudziestu minutach wypiekania w piekarniku uczestnicy spotkania ujrzeli piękne wyrośnięte, rumiane bułeczki. Wszyscy z niecierpliwością czekali, aż bułki wystygną i będzie można degustować pachnące wypieki. Każdy z uczestników otrzymał przepis na wykonanie bułeczek drożdżowych oraz mały poczęstunek do domu, aby mógł pokazać swoją pracę mamie, tacie czy rodzeństwu.

Dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkania kółka.

Organizatorki: A. Siuda, H. Denisiuk, R. Jabłońska, M. Szymborska

Czytaj więcej: Spotkanie sympatyków kółka „Smaczek”

Zakończenie roku szkolnego dla uczniów nauczanych indywidualnie w Ośrodku Wsparcia

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego dla uczniów nauczanych indywidualnie w Ośrodku Wsparcia

Pożegnanie absolwentów z nauczania indywidualnego

Czytaj więcej: Pożegnanie absolwentów z nauczania indywidualnego