WAKACJE!

 

Zakończenie roku dla uczniów nauczanych indywidualnie w Ośrodku Wsparcia

Czytaj więcej: Zakończenie roku dla uczniów nauczanych indywidualnie w Ośrodku Wsparcia

W Ogrodzie Botanicznym UKW

 

W dniu 5 czerwca 2019 roku przy pięknej letniej pogodzie ucz­niowie z nauczania indywidualnego wraz z rodzicami i nauczycielami spotkali się na wycieczce przyrodnic­zej w Ogrodzie Botanicznym UKW. Po urokliwych alejkach parku opro­wadził nas zastępca kierownika - pr­zesympatyczny pan Ja­rosław Mikietyński. Zachwycił nas ogrom­em ciekawostek na te­mat drzew i roślin występują­cych w ogrodzie oraz zdrad­ził parę sekretów z pracy ogrodnika. Spacer zakończyliśmy małym piknikiem z truskaw­kowym poczęstunkiem.
Spotkanie zapoczątk­owało cykl zajęć pt. "Zielona Bydgoszcz". Na kolejne wycieczki, które odbędą się w przyszłym roku szkolnym, zapraszamy już teraz. Każda z nich będzie wyjątkowa, a chwile spędzone wśród drzew i pięknej zieleni pozostaną w naszej pamięci na długi czas.

Organizatorki: Alina Dąbrowska, Renata Jabłońska, Katarzyna Krajnik

Czytaj więcej: W Ogrodzie Botanicznym UKW

Międzyszkolny konkurs plastyczny „Niespodzianka dla mamy”

 

W maju 2019 r. odbył się Międzyszkolny konkurs „Niespodzianka dla mamy”. Wpłynęło wiele pomysłowych i oryginalnych prac wśród których zostały przyznane trzy pierwsze miejsca dla: Oliwii Górskiej z  ZS nr 31, Szymona Frąckiewicza z ZS nr 30 oraz Weroniki Barwik z SOSW nr 3 w Bydgoszczy. Pozostałe prace zostały wyróżnione. GRATULUJEMY !

Organizatorzy: H. Denisiuk, M. Szymborska, A. Siuda, A. Lewandowska

Czytaj więcej: Międzyszkolny konkurs plastyczny „Niespodzianka dla mamy”

"Spotkanie w bibliotece: poznajemy jej sekrety"

 

W Polsce, począwszy od roku 1985 roku, obchodzony jest Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek, przypadający corocznie 8 maja. W tym dniu rozpoczyna się Tydzień Bibliotek będący ogólnopolską akcją promowania czytelnictwa i jednocześnie świętem bibliotek i bibliotekarzy.

W tym roku zaprzyjaźnione z naszym ośrodkiem Panie bibliotekarki postanowiły uczcić ten dzień w gronie uczniów i absolwentów Nauczania Indywidualnego, którzy w dniu 20 maja 2019 r. na specjalne zaproszenie zagościli w progach Filii dla dzieci i dorosłych Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Grunwaldzkiej 33.

Czytaj więcej: "Spotkanie w bibliotece: poznajemy jej sekrety"

Sensoryczne pory roku - WIOSNA

 

W marcu uczniowie nauczani indywidualnie w Ośrodku Wsparcia odwiedzali wiosenną salę sensoryczną. Zielono i pachnąco było już od progu - drzwi wejściowe zamieniły się w zielony trawnik, zapach młodych roślin wypełnił całą salę a pod sufitem falowały kwiaty i fruwały motyle. Gra świateł i naturalnego słońca podkreślała radosny nastrój tej pory roku. W świetlnej misie odwiedzający salę szukali koloru zielonego, wśród mchu kamieni fluorescencyjnych i zmieniających kolory podświetlanych jajek. Uczniowie zanurzali dłonie w ziemi, sadzili cebulę, poznawali zapach młodej trawy, szczypiorku i kwiatów. Podziwiali pąki i młode listki, a nawet kwiatki na gałązkach różnych krzewów. Mogli dotykać zielone przedmioty o różnych fakturach, słuchać odgłosów wiosennej przyrody, bocianów i żab. Wielozmysłowo poznawali wiosenne warzywa – rzodkiewkę, sałatę, rzeżuchę, szczypiorek. Nad wszystkim czuwała pani Wiosna w pięknej, strojnej i zielonej oczywiście sukience!

Zapraszamy na fotorelację!!!

Czytaj więcej: Sensoryczne pory roku - WIOSNA