Powitanie Pani Jesieni

 

W dniu 27 września 2019 roku w świetlicy działkowej na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Marii Curie Skłodowskiej odbyło się uroczyste powitanie Pani Jesieni. Spotkanie dla naszych uczniów oraz absolwentów NI zorganizował Ruch na Rzecz Godności Osób Niepełnosprawnych WYZWANIE. Miło spędziliśmy czas w sympatycznej atmosferze i muzycznych występach zespołu PRO SUM. Serwowano jesienne przysmaki. Pachniało grillowanymi kiełbaskami oraz drożdżowym ciastem z owocami. Na pamiątkę zabraliśmy kolorowe wiatraczki, w które pięknie dmuchał  jesienny wiatr oraz gromadę słodziaków.

Czytaj więcej: Powitanie Pani Jesieni

Zakończenie roku dla uczniów nauczanych indywidualnie w Ośrodku Wsparcia

Czytaj więcej: Zakończenie roku dla uczniów nauczanych indywidualnie w Ośrodku Wsparcia

W Ogrodzie Botanicznym UKW

 

W dniu 5 czerwca 2019 roku przy pięknej letniej pogodzie ucz­niowie z nauczania indywidualnego wraz z rodzicami i nauczycielami spotkali się na wycieczce przyrodnic­zej w Ogrodzie Botanicznym UKW. Po urokliwych alejkach parku opro­wadził nas zastępca kierownika - pr­zesympatyczny pan Ja­rosław Mikietyński. Zachwycił nas ogrom­em ciekawostek na te­mat drzew i roślin występują­cych w ogrodzie oraz zdrad­ził parę sekretów z pracy ogrodnika. Spacer zakończyliśmy małym piknikiem z truskaw­kowym poczęstunkiem.
Spotkanie zapoczątk­owało cykl zajęć pt. "Zielona Bydgoszcz". Na kolejne wycieczki, które odbędą się w przyszłym roku szkolnym, zapraszamy już teraz. Każda z nich będzie wyjątkowa, a chwile spędzone wśród drzew i pięknej zieleni pozostaną w naszej pamięci na długi czas.

Organizatorki: Alina Dąbrowska, Renata Jabłońska, Katarzyna Krajnik

Czytaj więcej: W Ogrodzie Botanicznym UKW

Międzyszkolny konkurs plastyczny „Niespodzianka dla mamy”

 

W maju 2019 r. odbył się Międzyszkolny konkurs „Niespodzianka dla mamy”. Wpłynęło wiele pomysłowych i oryginalnych prac wśród których zostały przyznane trzy pierwsze miejsca dla: Oliwii Górskiej z  ZS nr 31, Szymona Frąckiewicza z ZS nr 30 oraz Weroniki Barwik z SOSW nr 3 w Bydgoszczy. Pozostałe prace zostały wyróżnione. GRATULUJEMY !

Organizatorzy: H. Denisiuk, M. Szymborska, A. Siuda, A. Lewandowska

Czytaj więcej: Międzyszkolny konkurs plastyczny „Niespodzianka dla mamy”

"Spotkanie w bibliotece: poznajemy jej sekrety"

 

W Polsce, począwszy od roku 1985 roku, obchodzony jest Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek, przypadający corocznie 8 maja. W tym dniu rozpoczyna się Tydzień Bibliotek będący ogólnopolską akcją promowania czytelnictwa i jednocześnie świętem bibliotek i bibliotekarzy.

W tym roku zaprzyjaźnione z naszym ośrodkiem Panie bibliotekarki postanowiły uczcić ten dzień w gronie uczniów i absolwentów Nauczania Indywidualnego, którzy w dniu 20 maja 2019 r. na specjalne zaproszenie zagościli w progach Filii dla dzieci i dorosłych Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Grunwaldzkiej 33.

Czytaj więcej: "Spotkanie w bibliotece: poznajemy jej sekrety"