Wakacje! Odpoczywajcie, bo od września zaczynamy :)

Sport w SOSW nr 3

 AKTUALNOŚCI   SPORTOWE 

Wychowanie fizyczne i sport

 

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 3 w Bydgoszczy, biorą udział na co dzień w różnorodnych i atrakcyjnych zajęciach ruchowych w sali gimnastycznej, na rozległym terenie przyszkolnym z placami zabaw i boiskiem do koszykówki, w siłowni szkolnej, na basenie, na „Orliku” , w salce korekcyjnej, a także w pracowni integracji sensorycznej. Dzięki uczestnictwu w ciekawych formach rozwoju ruchowego, zdecydowanie szybciej pokonują kolejne stopnie rozwoju intelektualnego i społecznego!

 

View the embedded image gallery online at:
http://sosw3.bydgoszcz.pl/sport-w-sosw-nr-3#sigFreeIdf360e0f772

 

Każdy z uczniów na zajęciach wychowania fizycznego i zajęciach pozalekcyjnych ma możliwość wyboru i doskonalenia swoich umiejętności w ulubionych dyscyplinach sportowych : pływanie, piłka nożna, koszykówka, tenis stołowy, bocce, unihokej, siatkówka czy lekka atletyka. Od wielu lat jesteśmy najbardziej prężnym Ośrodkiem w Bydgoszczy w dziedzinie organizacji cyklicznych imprez rangi szkolnej, międzyszkolnej i wojewódzkiej. W ich profesjonalne przygotowanie chętnie włączają się nauczyciele oraz rodzice naszych wychowanków.

 

View the embedded image gallery online at:
http://sosw3.bydgoszcz.pl/sport-w-sosw-nr-3#sigFreeId9f2f82ad0b

 

Nasi wychowankowie uczestniczą w rywalizacji sportowej w trakcie zawodów rangi szkolnej, miejskiej i wojewódzkiej. Biorąc udział w Olimpiadach Specjalnych Polska zdobywają często medale i kwalifikacje na zawody ogólnopolskie i zagraniczne.

 

View the embedded image gallery online at:
http://sosw3.bydgoszcz.pl/sport-w-sosw-nr-3#sigFreeId576e879c97

 

Zależy namna sukcesach sportowych wszystkich wychowanków bez wyjątku! Co roku nawet ci z najniższymi umiejętnościami i możliwościami ruchowymi uczestniczą pod okiem nauczycieli i rodziców w kolejnych edycjach integracyjnej imprezy sportowo - rehabilitacyjnej „Każdy jest ważny”.

 

View the embedded image gallery online at:
http://sosw3.bydgoszcz.pl/sport-w-sosw-nr-3#sigFreeIdfe5fc21aa5

 

Jesteśmy organizatorami lub bierzemy udział także w niecodziennych przedsięwzięciach, które z jednej strony ubogacają ofertę Ośrodka, z drugiej zaś są wizytówką naszych możliwości, zapału i otwarcia na nowe inicjatywy dla dobra naszych wychowanków i ich społecznej integracji.

 

View the embedded image gallery online at:
http://sosw3.bydgoszcz.pl/sport-w-sosw-nr-3#sigFreeId4cad1264b9

 

Organizujemy również zajęcia wzbogacone o taniec, jogę, fitness, zumbę czy fatburning. Biorą w nich udział nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele i rodzice.

 

View the embedded image gallery online at:
http://sosw3.bydgoszcz.pl/sport-w-sosw-nr-3#sigFreeIdca081af1fe

 

Sprawozdanie z realizacji zadań w ramach sportu szkolnego

Rok szkolny 2018/2019

v  Bieg Pamięci i Męczeństwa , 21.09.2018.

Krzysztof Kąkolewski, Bartek Hyjek, Krystian Łyk, Kamil Górski, Patrycja Kokorzycka, Przemysław Nowak

v  Turniej Tenisa Stołowego w ramachMiejskiegoSzkolnego Związku Sportowego,

w kategorii dziewcząt Oliwia Ezop – I m-ce.

w kategorii chłopców Wojtek Lepert. – II m-ce

Rafał Gwizdała, - V m-ce

v  Turniej Siłowej Sprawności „Herkules”,20 11.2018, w Zespole Szkół nr 30:

Marcin Barylski i Sebastian Kijanowski,

v  XII Kujawsko – Pomorskiego Mityngu Pływackiego w 100 – lecie Niepodległej Polski, Bydgoszcz, pływalnia Czwórka przy ZSO nr 4, 29.11.2018

Krystian Łyk - I m-ce na dystansie 25 m stylem klasycznym

                        I m-ce na dystansie 50 m stylem klasycznym

Krzysztof Kąkolewski - I m-ce na dystansie 50 m stylem dowolnym

                                       III m-ce na dystansie 25 m stylem dowolnym

Bartosz Hyjek - II m-ce na dystansie 25 m stylem dowolnym

                        IV m-ce na dystansie 25 m stylem grzbietowym

Jakub Miklas - II m-ce na dystansie 25 m stylem grzbietowym

                       III m-ce na dystansie 25 m stylem dowolnym

Karol Elzanowski - II m-ce na dystansie 25 m ze sprzętem pneumatycznym

Irmina Kołcon - III m-ce na dystansie 25 m stylem dowolnym

Jakub Krakowski - III m-ce na dystansie 25 m stylem dowolnym

Łukasz Ogorzałek - III m-ce na dystansie 25 m ze sprzętem pneumatycznym

Dominik Rywolt - III m-ce na dystansie 25 m stylem grzbietowym

                               IV m-ce na dystansie 25 m stylem dowolnym

Adrian Alfutowski – IV m-ce na dystansie 25 m ze sprzętem pneumatycznym

Systematyczne zajęcia sportowe :

- „ Biegacze z Granicznej „ – ( innowacja pedagogiczna )

- nauka i doskonalenie pływania

- piłka nożna

- zajęcia taneczne dla grupy młodszej i starszej

- zajęcia taneczne dla nauczycieli, rodziców i uczniów - ( innowacja pedagogiczna )

Miejski Turniej Tenisa Stołowego, Zespół Szkół nr 31 , 13.02. 2019     

I miejsce Wojtek Lepert, II miejsce zajął Rafał Gwizdała,

Miejski Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego, Międzynarodowa Szkoła Sokrates, 19.02.2019

III miejsce i puchar wywalczył Wojtek Lepert.

XVIII Szkolny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Ośrodka, 21.02.2019 ( 30 zawodników, 5 absolwentów ) , tytuły Mistrza Szkoły zdobyli:

wśród dziewcząt : Oliwia Ezop – puchar i złoty medal

                                   Iza Koslowska – srebrny medal

                                  Karolina Romanowska – brązowy medal

wśród chłopców :Rafał Gwizdała - puchar i złoty medal

                                 Wojtek Lepert – srebrny medal

                                 Patryk Wierzbicki – brązowy medal

wśród absolwentów :Krystian Mrugowski - puchar i złoty medal

                                       Dawid Pilarski – srebrny medal

                                         Piotr Melon – brązowy medal

VI edycja biegu „Ekonomik biega z naturą „Różopole w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku,

1 marca 2019, nasi zawodnicy rywalizowali w biegu na dystansie 1500 metrów :. Machał Glazinski, Jakub Glamowski, Adrian Kachelski, Krzysztof Kąkolewski, Oliwia Ezop i Nikola Rutkowska.

Miejski Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców w ramach Miejskich Igrzysk Młodzieży,

4 kwietnia 2019,

w rywalizacji dziewcząt – zespół naszego Ośrodka zajął II miejsce,

zespół chłopców wywalczył cenne III miejsce.

Mityng Pływacki o Puchar Wójta Gminy Osielsko , 9.05.2019 , pływalnia GOSiR Osielsko

Zdobyliśmy 11 medali oraz wspaniały, okazały Puchar dla najwszechstronniejszej drużyny pływackiej, ufundowany przez Wójta Gminy Osielsko.

Krystian Łyk - I m-ce na dystansie 25 m stylem klasycznym

                         I m-ce na dystansie 50 m stylem klasycznym

Sebastian Kubczyk - I m-ce na dystansie 25 m stylem dowolnym

                                   I m-ce na dystansie 50 m stylem dowolnym

Jakub Miklas - I m-ce na dystansie 25 m stylem dowolnym

                         II m-ce na dystansie 25 m stylem grzbietowym

Krzysztof Kąkolewski - I m-ce na dystansie 25 m stylem motylkowym

                                     IV m-ce na dystansie 25 m stylem dowolnym

Karol Elzanowski - I m-ce na dystansie 25 m ze sprzętem pneumatycznym

Jakub Krakowski - II m-ce na dystansie 25 m stylem dowolnym

Łukasz Ogorzałek - II m-ce na dystansie 25 m ze sprzętem pneumatycznym

Irmina Kołcon - III m-ce na dystansie 25 m stylem dowolnym

Bartosz Hyjek -V m-ce na dystansie 25 m stylem dowolnym

                        IV m-ce na dystansie 25 m stylem grzbietowym

Miejskie Igrzyska Młodzieży, 14.05.2019, w ramach Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego W zawodach - biegi przełajowe - Julia Sobczyk zdobyła III miejsce na dystansie 600 m.

XIII Międzyszkolne Zawody Pływackie na basenie „Perła” 22 maja 2019

Krzysztof Kąkolewski – I miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym

                                         II miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym

Krystian Łyk – I miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym

                         II miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym                

Jakub Krakowski – II miejsce na dystansie 25 m stylem grzbietowym

                                 II miejsce na dystansie 25 m stylem dowolnym

Stanisław Brzyski – I miejsce na dystansie 25 m ze sprzętem pneumatycznym

Łukasz Ogorzałek – II miejsce na dystansie 25 m ze sprzętem pneumatycznym

Adrian Alfutowski – III miejsce na dystansie 25 m ze sprzętem pneumatycznym

Sebastian Kubczyk – I miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym

Jakub Miklas – II miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym

                           II miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym

Bartosz Hyjek – IV miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym

                           IV miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym

„Każdy jest WażnyCountry & western” impreza sportowo – rekreacyjna dla 60 uczniów naszego Ośrodka, 5.06.2019

Kujawsko - Pomorski Turniej Bowlingu, Bydgoszcz – Łuczniczka, 12.06.2019

Wojciech Lepert - III miejsce

Udział w projekcie "Drużyna Energii" w którym brało udział ponad 600 szkół z całej Polski i do 2 etapu dostało się 100 szkół w tym nasza   od 27.02.2019 do 12.06.2019 ( zakończenie projektu imprezą sportową na stadionie Energo Arena w Gdańsku )

Zajęcia cykliczne :

Projekt Łyżwy– całoroczne zajęcia na krytym lodowisku Torbyd ( w okresie wiosennym - nordicwalking ) - 10 uczniów

Zajęcia taneczne dla dzieci młodszych oraz starszych

W ramach innowacji pedagogicznej integracyjne zajęcia taneczne dla rodziców , uczniów i pracowników Ośrodka

Zajęcia na basenie - nauka i doskonalenie pływania

Treningi piłki nożnej

Zajęcia grupy „ Biegacze z Granicznej”

Zajęcia z koszykówki

 

 

Ścieżka powrotu