Sala nr 56

GIMNASTYKA KOREKCYJNA

Zadaniem zajęć  gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej jest przekonanie oraz zachęcenie dzieci  do podjęcia trudu pracy nad kształtowaniem poprawnej sylwetki swojego ciała. Atrakcyjnie dobrane ćwiczenia, spontaniczny i radosny udział uczniów oraz możliwie systematyczna współpraca z rodzicami znakomicie sprzyjają korygowaniu zaburzonej postawy ciała i wyrównywaniu zaburzeń w rozwoju motorycznym.

Nasi wychowankowie uczą się współdziałania i integracji w grupie, akceptacji siebie i innych, poszukiwania dróg rozwoju swoich możliwości, a także kreatywności, samokontroli i samodzielności.

Baza, która jest nieustannie uzupełniana  o nowoczesny sprzęt; autorski program pracy; własne badania i systematycznie prowadzona dokumentacja oraz stosowanie metod pracy zgodnych ze współczesnymi trendami korektywy, pomaga nam w kształtowaniu  i utrwalaniu istoty naszej pracy : wykształcenia nawyku utrzymywania prawidłowej postawy ciała uczniów.

Prowadzący zajęcia terapeuci ruchu  oprócz zajęć ściśle nastawionych na korekcję wad postawy wykorzystują w pracy elementy wielu pokrewnych i alternatywnych metod:

-         trójpłaszczyznowo – osiowej

-         ruchu rozwijającego W. Sherborne

-         gimnastyki twórczej R. Labana

-          KLANZY i metod aktywizujących opartych na idei pedagogiki zabawy

-         stretchingu

-         jogi

-         movies to learn

-         sztuki masażu Shantala

-         zajęcia w środowisku wodnym (patrz Zajęcia na basenie)

View the embedded image gallery online at:

Terapeuci ruchu : Dorota  Firmowska i Krzysztof  Nowaczyk