Sala nr 19

Sala gimnastyczna

Sala gimnastyczna jest przeznaczona dla uczniów realizujących obowiązek szkolny w Specjalnym Ośrodku-Szkolno Wychowawczym Nr 3 w Bydgoszczy. Prowadzone są  zajęcia według podstawy programowej dla poszczególnych etapów edukacji z wychowania fizycznego. Z sali gimnastycznej korzystają uczniowie podstawówki, gimnazjum oraz klas przyspasabiających do zawodu. Na sali gimnastycznej odbywają się lekcje wychowania fizycznego oraz zajęcia  sportowe. Sala wykorzystywana jest także do zajęć sportowych pozalekcyjnych w różnych dyscyplinach sportowych (tenis stołowy, unihokej, hokej halowy, bocce) w ramach Olimpiad Specjalnych, Sportu Miejskiego, Karty Nauczyciela. Uczniowie korzystający z sali gimnastycznej mają możliwość podnoszenia swoich umiejętności i wiadomości związanych ze sportem, zdrowym trybem życia i różnymi  formami  aktywnego spędzania czasu wolnego.  W okresie wiosenno – jesiennym uczniowie korzystają z „Orlika” przy SP Nr 10, gdzie mogą uczyć się i doskonalić swoje umiejętności w takich dyscyplinach sportowych jak: piłka nożna, siatkówka, koszykówka, tenis ziemny. Sala gimnastyczna umożliwia również przeprowadzenie dużych imprez i uroczystości szkolnych.

View the embedded image gallery online at: