W naszym Ośrodku odbywa się co roku, już od wielu lat, jedyna w Bydgoszczy integracyjna impreza dla dzieci i młodzieży o  obniżonej sprawności i aktywności ruchowej. Nadrzędnym celem tych cyklicznych spotkań pod szyldem „Każdy jest ważny” jest umożliwianie odnoszenia sukcesów nawet tym, dla których ogromnym wysiłkiem jest choćby podniesienie głowy czy ręki. To jedyna w swoim rodzaju oferta dla dzieci, które z racji swoich deficytów, ograniczeń i współwystępujących niepełnosprawności nie mogą w pełni uczestniczyć w typowych ćwiczeniach fizycznych i dyscyplinach sportu. Przeznaczona jest zarówno dla uczniów na co dzień uczęszczających do szkoły jak i dla dzieci i młodzieży z nauczania indywidualnego. Dzięki specjalnie opracowanym konkurencjom każde dziecko odnosi sukces, który zawsze jest nagradzany. Jest to dzień rzeczywistej integracji dzieci, rodziców, opiekunów, nauczycieli i wolontariuszy. Atmosfera, życzliwości i radości towarzyszy wszystkim uczestnikom zabawy. "Każdy jest ważny"  stała się imprezą, która na stałe zagościła w kalendarzu ważnych wydarzeń sportowych. Warto podkreślić zaangażowanie wolontariuszy, nauczycieli Ośrodka oraz rodziców, a także barwną scenografię i oprawę taneczno-muzyczną, towarzyszącą zawsze naszym spotkaniom. Organizatorzy tego niecodziennego wydarzenia nie tylko dbają o to, aby każdy z uczestników miał możliwość przeżywania radości, poczucia dumy ze swoich osiągnięć, ale przede wszystkim o to, aby wszyscy w tym dniu czuli się rzeczywiście ważni !

Pomysłodawcy i główni organizatorzy :

Dorota Firmowska i Krzysztof Nowaczyk

Chronologia imprez z cyklu „Każdy jest ważny”

"Każdy jest ważny" - 2005

"Każdy jest odważny" - 2006