Międzyszkolny konkurs plastyczny "Wspomnienia z wakacji"

 

Na przełomie września i października odbył się międzyszkolny konkurs plastyczny pt. "Wspomnienia z wakacji". Zorganizowały go nauczycielki pracujące w naszym Ośrodku, w Zespole Szkół nr 31 przy ulicy Fordońskiej i w Zespole Szkół nr 30 przy ulicy Jesionowej. W połowie października nastąpiło rozwiązanie konkursu, odbyło się ono w Ośrodku Wsparcia. Organizatorki wybrały 3 pierwsze miejsca, które zostały nagrodzone nagrodami rzeczowymi. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Prace zostały wystawione w Ośrodku Wsparcia przy ulicy Gałczyńskiego. Zrobiono pamiątkowe zdjęcia, które tutaj prezentujemy.

Czytaj więcej: Międzyszkolny konkurs plastyczny "Wspomnienia z wakacji"

Nauczanie przez czytanie: "Dzieci z Bullerbyn"

 

Czytaj więcej: Nauczanie przez czytanie: "Dzieci z Bullerbyn"

Wycieczka do piekarni Carrefour w Galerii Pomorskiej

 

10 października 2017 r. w piękny jesienny poranek odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty kółka kulinarnego „Smaczek”. Tym razem uczniowie nauczania indywidualnego wraz rodzicami i nauczycielami przybyli do piekarni Carrefour w Galerii Pomorskiej, aby poznać tajniki wypiekania pieczywa. Wszystkich uczestników przywitał dyrektor sklepu Carrefour pan Dariusz Naporski oraz pani Anita i Asia, które oprowadzały nas i opowiadały o pracach związanych z wypiekaniem pieczywa. Największym zainteresowaniem wśród uczestników cieszyła się maszyna, która wyrabiała ciasto. Uczniowie poznali składniki, z których powstaje pieczywo oraz dowiedzieli się dlaczego chleb „rośnie”. Pod okiem fachowców uczestnicy wyrabiali ciasto, formowali i dekorowali bułki, rogale oraz fantazyjne warkocze. Po około 20 minutach oczekiwania pan piekarz wyjął z pieca „artystyczne wypieki”. Każdy z uczestników rozpoznawał swoje pachnące pieczywo, pakował do specjalnych papierowych torebek i mógł zabrać własnoręcznie wykonane pieczywo do domu, aby pochwalić się i smakować wraz z rodziną. Na zakończenie zostaliśmy zaproszeni na degustację produktów wypiekanych w piekarni Carrefour, a każdy z uczestników otrzymał DYPLOM MAŁEGO PIEKARZA.

Dziękujemy za przybycie i zapraszamy  na kolejne spotkania kółka.

Organizatorki: A. Siuda, H. Denisiuk, R. Jabłońska, M. Szymborska

Czytaj więcej: Wycieczka do piekarni Carrefour w Galerii Pomorskiej

Poniedziałek motocyklowy z Mistrzem Polski na Kartodromie Bydgoszcz

 fot. Jarosław Wiśniewski

25 września 2017 r. grupa młodzieży z nauczania indywidualnego poszukująca nowych wyzwań miała okazję spotkać się z tegorocznym Mistrzem Polski klasy Superstock 1000 Bartoszem Wiczyńskim na Kartodromie Bydgoszcz. Spotkanie odbyło się dzięki MotoMamie - Pani Katarzynie Wesołowskiej, mamie naszej uczennicy Claudii, która odkryła w sobie pasję do motorów i chciała się nią z nami podzielić. Dla większości było to pierwsze spotkanie z motorami i motocyklistami. Mieliśmy okazję z bliska przyjrzeć się ludziom z ogromną pasją do motorów. Podziwialiśmy technikę jazdy Mistrza Polski, jak i również młodego obiecującego nastolatka Daniela Blin – tegorocznego zwycięzcę Pucharu Polski Superstock 300 i zwycięzcę Pucharu Alpe Adria Racing 2017 w klasie STOCKSPORT 300. Wszystko odbyło się pod czujnym okiem ratownika medycznego, który wzbudził ogromne zainteresowanie swoją motokaretką. Nasza motomłodzież, bo już chyba tak o sobie możemy mówić, otrzymała prezenty i autografy od naszych mistrzów. Dla wszystkich został przygotowany pyszny grill, kawa i coś słodkiego. Atmosfera całego wydarzenia była cudowna. Dziękujemy MotoEkipie za przyjęcie i otwartość oraz zaproszenie do udziału w motocyklowych spotkaniach w przyszłym sezonie. Do zobaczenia…

Czytaj więcej: Poniedziałek motocyklowy z Mistrzem Polski na Kartodromie Bydgoszcz

Powitanie jesieni

 

W malowniczej scenerii Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Marii Curie-Skłodowskiej w Bydgoszczy spotkaliśmy się, aby powitać zbliżającą się jesień. Spotkanie miało charakter środowiskowy i integracyjny. Obok naszych uczniów nauczanych indywidualnie do świetlicy działkowej na zaproszenie zarządu ogrodowego przybyli też uczestnicy WTZ Przystań oraz członkowie Ruchu na Rzecz Godności Osób Niepełnosprawnych WYZWANIE. Było moc atrakcji. Zebrani poznali historię polskich ogrodów, trochę faktów z życia patronki ogrodu Marii Curie-Skłodowskiej, podziwiali kosz dożynkowy, wystawki fotograficzne. Zaśpiewano jesienne piosenki, zjedzono kiełbaskę z grilla, smakowite sałatki oraz poznano bliżej przyrodę działkową, spacerując po ROD. Gościem specjalnym spotkania była znana i ceniona w środowisku bydgoskich działkowców redaktorka telewizyjna i radiowa pani Alicja Dolecka.

Czytaj więcej: Powitanie jesieni