Zakończenie roku szkolnego dla uczniów nauczanych indywidualnie w Ośrodku Wsparcia

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego dla uczniów nauczanych indywidualnie w Ośrodku Wsparcia

Pożegnanie absolwentów z nauczania indywidualnego

Czytaj więcej: Pożegnanie absolwentów z nauczania indywidualnego

Owocowe babeczki na kółku Smaczek i kole Smak (dla absolwentów)

 

W czerwcu odbyło się kolejne spotkanie miłośników kółka kulinarnego „Smaczek” oraz koła „Smak” dla naszych niezapomnianych absolwentów. Na powitanie naszych uczniów, absolwentów, rodziców i towarzyszących nauczycieli został przygotowany mleczny koktajl truskawkowy. Po zadowolonych minach było widać, że wszystkim bardzo smakował. Tym razem nasi goście zajęli się przygotowywaniem pysznych deserów. Owocowe babeczki przystrojone kremem budyniowym, kolorową galaretką oraz sezonowymi owocami wyglądały bardzo apetycznie, można nawet powiedzieć „bajecznie”. Po wykonaniu zadania nadszedł czas na degustację oraz rozmowy i wspomnienia w miłym towarzystwie.

Dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkania w przyszłym roku szkolnym.

Organizatorki: A. Siuda, H. Denisiuk, R. Jabłońska, M. Szymborska, K. Krajnik, A. Dąbrowska

Czytaj więcej: Owocowe babeczki na kółku Smaczek i kole Smak (dla absolwentów)

Spacer po Błoniu

 

29 maja 2018 r. w pogodne przedpołudnie wyruszyliśmy na „Spacer po Błoniu”. W pierwszej części wycieczki poznaliśmy położenie, charakterystykę i historię osiedla Błonie. Wspólnie zaśpiewaliśmy „Piosenkę o Bydgoszczy”. Spoglądając na herb miasta Bydgoszczy uczniowie wymienili jego kolory: biały, niebieski i czerwony. Następnie otrzymali balony w tych właśnie kolorach, które towarzyszyły nam w drugiej części wycieczki. Z historią osiedla związane jest wojsko ułańskie i lotnictwo. Pojawiły się więc samoloty wykonane techniką orgiami i kolorowanki. W drugiej części spaceru udaliśmy się pod „Pomnik Lotników Bydgoskich” i „Pomnik 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich”. Ku czci poległych zapalone zostały biało – czerwone znicze.

Czytaj więcej: Spacer po Błoniu

Majowe spotkanie

 

W dniu 25 maja 2018 roku w stołówce DPS Słoneczko odbyło się spotkanie uczniów nauczanych indywidualnie z Ks. Januszem Tomczakiem. Miesiąc maj poświęcony jest tradycyjnie Matce Bożej i o Niej przede wszystkim opowiadał Ks. Janusz. Oprawę muzyczną spotkania przygotował zespół PRO SUM z Ruchu WYZWANIE.

Czytaj więcej: Majowe spotkanie