Teatr Muzyczny "Arlekin" miał zaszczyt uczestniczyć w projekcie filmowym realizowanym przez Urząd Marszałkowski w Toruniu "Kujawsko - pomorskie teatry szkolne"

Teatr Muzyczny "Arlekin" powstał w roku 2007. Członkami zespołu są uczniowie SOSW nr 3 w Bydgoszczy im. M. Grzegorzewskiej z niepełnosprawnością intelektualną.

Młodzi odkrywcy własnych pokładów zdolności stanowią zgrany i harmonijny zespół, który oprócz twórczej samorealizacji jest okazją do spotkań, nawiązania przyjaźni i stworzenia duchowego azylu.

Przedstawienia prezentowane przez Teatr "Arlekin" powstają pod wpływem głębokiej pracy nad sobą oraz ekspresji uczuciowej osób niepełnosprawnych. Głównymi wątkami spektakli są uniwersalne impulsy, uczucia i emocje, dane każdemu człowiekowi takie jak lęk, miłość, nawiązywanie więzi z drugim człowiekiem, etc.

Środkiem przekazu przedstawień jest ciało, gest oraz układ taneczny. Pojawiające się obrazy przemawiają do duszy widza. Oczyma duszy może zobaczyć to, co ukryte pod maską codzienności, może ujrzeć tajniki głębszych pokładów, kryjących się pod powierzchnią. Może poznać istotę egzystencji z całą jej złożonością.

Choreografem Teatru Muzycznego "Arlekin" jest p.Olga Cielecka, tel. kontaktowy: 796-795-835.