Sport w SOSW nr 3

 AKTUALNOŚCI   SPORTOWE 

Wychowanie fizyczne i sport

 

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 3 w Bydgoszczy, biorą udział na co dzień w różnorodnych i atrakcyjnych zajęciach ruchowych w sali gimnastycznej, na rozległym terenie przyszkolnym z placami zabaw i boiskiem do koszykówki, w siłowni szkolnej, na basenie, na „Orliku” , w salce korekcyjnej, a także w pracowni integracji sensorycznej. Dzięki uczestnictwu w ciekawych formach rozwoju ruchowego, zdecydowanie szybciej pokonują kolejne stopnie rozwoju intelektualnego i społecznego!

 

 

Każdy z uczniów na zajęciach wychowania fizycznego i zajęciach pozalekcyjnych ma możliwość wyboru i doskonalenia swoich umiejętności w ulubionych dyscyplinach sportowych : pływanie, piłka nożna, koszykówka, tenis stołowy, bocce, unihokej, siatkówka czy lekka atletyka. Od wielu lat jesteśmy najbardziej prężnym Ośrodkiem w Bydgoszczy w dziedzinie organizacji cyklicznych imprez rangi szkolnej, międzyszkolnej i wojewódzkiej. W ich profesjonalne przygotowanie chętnie włączają się nauczyciele oraz rodzice naszych wychowanków.

 

 

Nasi wychowankowie uczestniczą w rywalizacji sportowej w trakcie zawodów rangi szkolnej, miejskiej i wojewódzkiej. Biorąc udział w Olimpiadach Specjalnych Polska zdobywają często medale i kwalifikacje na zawody ogólnopolskie i zagraniczne.

 

 

Zależy namna sukcesach sportowych wszystkich wychowanków bez wyjątku! Co roku nawet ci z najniższymi umiejętnościami i możliwościami ruchowymi uczestniczą pod okiem nauczycieli i rodziców w kolejnych edycjach integracyjnej imprezy sportowo - rehabilitacyjnej „Każdy jest ważny”.

 

 

Jesteśmy organizatorami lub bierzemy udział także w niecodziennych przedsięwzięciach, które z jednej strony ubogacają ofertę Ośrodka, z drugiej zaś są wizytówką naszych możliwości, zapału i otwarcia na nowe inicjatywy dla dobra naszych wychowanków i ich społecznej integracji.

 

 

Organizujemy również zajęcia wzbogacone o taniec, jogę, fitness, zumbę czy fatburning. Biorą w nich udział nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele i rodzice.

 

 

Udział uczniów w imprezach sportowych w roku szkolnym 2016/2017

Udział uczniów w turniejach, festynach i imprezach sportowo - rekreacyjnych II sem

Miejski Turniej Tenisa Stołowego w ZS 31 w Bydgoszczy - 3.03.2017

Kamil Górski – II m-ce,

Mateusz Beger – III m-ce

Mariusz Klett – IV m -ce,

XVI Turniej Tenisa Stołowego Uczniów i Absolwentów Puchar Dyrektora Ośrodka– 7.03.2017

Grupa Chłopców :

I miejsce : Karol Koslowski - Puchar Dyrektora i złoty medal

II miejsce : Mateusz Beger - srebrny medal

III miejsce : Kamil Górski - brązowy medal

IV miejsce : Mariusz Klett

Grupa Dziewcząt :

I miejsce : Natalia Koslowska - Puchar Dyrektora i złoty medal

II miejsce : Weronika Walczak - srebrny medal

III miejsce : Małgosia Pietraszewska - brązowy medal

IV miejsce : Lidka Andrearczyk

"Ekonomik Biega z Naturą - powitanie wiosny", Myślęcinek, 21 03.2017

w kategorii gimnazjum 1500m: Oliwia Zwiewka, Bartłomiej Burchard, Karol Koslowski

w kategorii szkół ponad gimnazjalnych 3000m: Agnieszka Urbanek, Kamil Gorski , Przemysław Nowak

Miejski Turniej Badmintona 4. 04.2017 w ZS nr 31 przy ul. Fordońskiej,

Paulina Walczak III m-ce

Małgorzata Pietrakowska, Tomasz Kaczmarek – IV m-ce

VII Kujawsko – Pomorski Mityng Pływacki Osób Niepełnosprawnych, Osielsko – 23.05.17

Krzysztof Kąkolewski I m-ce na dystansie 25 m stylem dowolnym, III m-ce na dystansie 50 m stylem dowolnym

Klaudia Leśniewska - I m-ce na dystansie 25 m stylem dowolny, III m-ce na dystansie 50 m stylem dowolnym

Krystian Łyk - I m-ce na dystansie 25 m stylem klasycznym

Agnieszka Urbanek - I m-ce na dystansie 25 m stylem grzbietowym, III m-ce na dystansie 25 m stylem dowolnym

Agnieszka Grocholska - II m-ce na dystansie 25 m stylem dowolnym, IV m-ce na dystansie 25 m stylem grzbietowym

Bartek Hyjek - IV m-ce na dystansie 25 m stylem dowolnym, IV m-ce na dystansie 50 m stylem dowolnym

Jakub Miklas- IV m-ce na dystansie 25 m stylem dowolnym, IV m-ce na dystansie 50 m stylem dowolnym

Łukasz Rafiński - IV m-ce na dystansie 25 m ze sprzętem pneumatycznym  

      

XI Integracyjne Zawody Pływackie na basenie Perła - 24. 05. 2017 r.

Krzysztof Kąkolewski   I m-ce na dystansie 25 m stylem dowolnym

Jakub Miklas                 I m-ce na dystansie 25 m stylem dowolnym

Irmina Kołcon               II m-ce na dystansie 25 m ze sprzętem pneumatycznym

Krystian Łyk                 II m-ce na dystansie 25 m stylem dowolnym

Jakub Krakowski           II m-ce na dystansie 25 m ze sprzętem pneumatycznym

Sebastian Kubczyk         II m-ce na dystansie 25 m ze sprzętem pneumatycznym

Stanisław Brzyski         III m-ce na dystansie 25 m ze sprzętem pneumatycznym

Łukasz Ogorzałek         III m-ce na dystansie 25 m ze sprzętem pneumatycznym

Bartek Hyjek                 IV m-ce na dystansie 25 m stylem dowolnym

Oskar Chomski             IV m-ce na dystansie 25 m ze sprzętem pneumatycznym

Niepełnosprawni na start - Słonecznej Olimpiady ( III edycja ) - 7.06.2017

Klasyfikacja drużynowa: zespół klas I – III zdobył puchar za zajęcie pierwszego miejsca    ( Stanisław Brzyski, Weronika Gryszko, Jakub Krakowski, Jakub Niedziela, Kinga Niedziela, Ania Ryś ),

zespół klas IV – VI otrzymał puchar za zajęcie drugiego miejsca ( Oskar Chomski, Irmina Kołcon, Łukasz Ogorzałek, Natalia Piszcz, Dominik Rywolt, Julia Sobczyk ). Specjalne wyróżnienie i złoty medal za dzielną, sportową postawę otrzymała Weronika Gryszko.

wyniki indywidualne:

Jakub Krakowski – I m-ce w kozłowaniu piłki, I m-ce w biegu z piłkami, II m-ce w biegu z przeszkodami

Stanisław Brzyski – I m – ce w biegu z przeszkodami, II m-ce w rzucie do celu, II m-ce w kozłowaniu piłki

Natalia Piszcz – I m-ce w kozłowaniu piłki, I m-ce w biegu z przeszkodami

Dominik Rywolt – II m-ce w biegu z przeszkodami, II m-ce w skoku w dal.

Uczniowie Ośrodka brali także udział w: Międzyszkolnej Olimpiadzie Zdrowia 16.05, Sportowym Dniu Dziecka 1.06, eliminacjach i finałach Czaru Dwóch Kółek, Integracyjno - Sportowym Festynie Bezpieczne Wakacje 13.06, a także I Międzyszkolnym Turnieju Sprawnościowym "Gorilla 2017" 13.06.