Dla rodziców i opiekunów

 

Program wychowawczy i programy terapeutyczne, zespoly problemowe

program wychowawczy nowy.doc

program profilaktyki I-III.doc

program profilaktyki IV-VI.doc

program profilaktyki gimn..doc

program profilaktyczny PP.doc

Zespoły problemowe 15-16.doc

 

 Zarządzenie Dyrektora SOSW nr 3 w Bydgoszczy w sprawie warunków korzystania z bezpłatnych podręczników

 

Zarzadzenie_dyrektora_podreczniki.PDF

Regulamin korzystania z darmowych podręcznikow, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych.

 

 

PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2017/2018

 

Kliknij, aby pobrać plik

Wykaz_progr_SP_2017_18.doc

 

 

Plan pracy Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego nr 3

w Bydgoszczy

na rok szkolny 2016/2017

 

  1. KALENDARIUM OŚRODKA NA ROK SZKOLNY 2016/2017

 

TERMIN WYDARZENIA
1.IX. 2016 Rozpoczęcie roku szkolnego
9, 30..IX. 2016 Zebrania z rodzicami
14.X. 2016 Dzień Edukacji Narodowej
1. XI. 2016 Wszystkich Świętych
11. XI. 2016 Narodowe Święto Niepodległości
XI. 2016 Egzaminy próbne
XII . 2016 Wigilie w Ośrodku
23 - 31. XII 2016 Zimowa przerwa świąteczna
1.I 2017 Nowy Rok
6. I. 2017 Święto Trzech Króli
I 2017 Procedura wystawiania ocen śródrocznych
I . 2017 Posiedzenie klasyfikacyjne rady pedagogicznej
I . 2017 Zebranie z rodzicami
II . 2017 Ferie zimowe
III. 2017 Rekolekcje Wielkopostne
13 - 18 IV. 2017 Wiosenna przerwa Świąteczna
18, 19, 20 IV. 2017 Egzaminy wewnętrzne
1 - 3 V. 2017 Przerwa Majowa
15. VI. 2017      Boże Ciało
VI Procedura wystawiania ocen klasyfikacyjnych
VI Posiedzenie klasyfikacyjne rady pedagogicznej
23. VI. 2017 Zakończenie roku szkolnego

Dni ustawowo wolne od pracy:

  • Wszystkich Świętych – 1 listopada 2016 r.,
  • Narodowe Święto Niepodległości – 11 listopada 2016 r.,
  • Boże Narodzenie – 25–26 grudnia 2016 r.,
  • Nowy Rok – 1 stycznia 2017 r.,
  • Trzech Króli – 6 stycznia 2017 r.,
  • Święto Pracy – 1 maja 2017 r.,
  • Święto Konstytucji Trzeciego Maja – 3 maja 2017 r.,
  • Boże Ciało – 15 czerwica 2017 r.

Dni wolne od zajęć dydaktycznych:

  • 14 października 2016 r.
  • 31 października 2016
  • 02 maja 2017 r.
  • 16 czerwca 2017 r.

III. HARMONOGRAM IMPREZ I UROCZYSTOŚCI OŚRODKOWYCH 2016/2017

Miesiąc Rodzaj imprezy Osoby odpowiedzialne
Wrzesień

1.Urodziny Maryi

2..Święto Pieczonego Ziemniaka
3.Dzień Chłopaka

4.Bezpieczna droga do szkoły- spotkanie z policjantem

5. Msza Św. na rozpoczęcie roku

6. Narodowe czytanie „Quo vadis” H. Sienkiewicza

1.Aneta Werachowska, Małgorzata Kapuśniak, Małgorzata Maciąga

2.zespół ds. współpracy z rodzicami

3.Ewa Łabenda, Bernadeta Białecka, Aleksandra Włodarczyk

4.Anna Czychewicz, Ewa Pawlik, Mariola Perz

5. M. Szafranek

6. Elżbieta Janicka, Anetta Warczak, Tadeusz Rybski

Październik

1.Dzień Nauczyciela

2. Zdrowe odżywianie-zdrowa surówka

3.Cyberprzemoc

4.Olimpiady sportowe

5. Cyberprzemoc

6. II Wojewódzki konkurs ekologiczny " Wspólnie zmniejszamy zużycie energii" organizacja w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego

7. Dzień Papieski

8. Różanna Modlitwa

9. Dzień zwierząt 4. X

10. Pasowanie na Świetliczaka

11. Międzynarodowy Dzień Muzyki

12. Muzyczne wariacje na temat muzyki - spotkanie z perkusistą - warsztat

Muzyczne potyczki - spotakanie integracyjne z zespołem Camerata fordońska

13. Konkurs fotograficzny „Jesień”

1.Ewa Łabenda, Aleksandra Włodarczyk, Bernadeta Białecka, Łukasz Fac

2. Anna Czychewicz, Ewa Pawlik, Mariola Perz

3.Maciej Maciejewski, Daniel Heba

4.,Darek Wiśniewski, Maciej Tomaszewski, Sławomir Karski. Maciej Maciejewski

5. M. Maciejewski, D. Heba

6. L. Cielecka, D. Olszewska, O. Cielecka

7. Ewa Wiśniewka , M. Szafranek, A. Wasąg

8. M. Szafranek

9. Prokopiak, Cholewczyńska, Lubiszewska

10. Janicka, Warczak

11. Lubiszewska

12. Werachowska, Kapuśniak

13. Jacek Kochański, Tadeusz Rybski

Listopad

1.Miejski konkurs plastyczny „Ulubione postaci z bajek”

2.Konkurs Pieśni Patriotycznych
3. Andrzejki

4.Kampania antynikotynowa

5. Dzień Patrona Ośrodka

6.. Międzyszkolny konkurs " Każdy to potrafi" dla uczniów gimnazjum i pp

7. Andrzejki dla klas małolicznych

8.Festywal Pieśni Patriotycznych

9. Miejski Konkurs Plastyczny " Kościoły naszego miasta "

10. Miejski Sprawdzian Pływacki

11. Wielcy Polacy Józef Piłsudski

12. Spotkanie z Sienkiewiczem- Szkolny Konkurs dla klas pp

13. Zaduszki

14. Koncert utworów patriotycznych w wykonaniu zespołu "Fresco Voce"

15. Savoir vivre - reaktywacja

1.Dżamila Olszewska, Dorota Firmowska, Aneta Jagłowska
2. Maciej Maciejewski, Łukasz Fac

3. Małgorzata Kapuśniak, Małgorzata Orzechowska, Warczak, Janicka, A. Steinborn

4. Anna Czychewicz, Ewa Pawlik, Mariola Perz

5. B. Białecka, E. Łabenda

6. G. Rosołowska, J. Balcerek, M. Balcerek

7. Maślińska, Bonisławska, Wierzbińska, Gzella

8. Kochański Małysz J. Balcerek, Mańkowska- Czyżewska, Gront - Grella, Rudzińska, Fryckowska

9. Lewandowska, Czyżewska

10. Firmowska, Nowaczyk

11. Maślińska, Lewandowski

12. Pomianowska, Nowak Tatera

13. M. Kapuśniak, A. Werachowska

14. M. Kapuśniak, A. Werachowska

15. Elżbieta Janicka, Anetta Warczak, Tadeusz Rybski

Grudzień

1.Jasełka

2.Spotkanie Bożonarodzeniowe z rodzicami

3. Mikołajki

4. Wystawa bożonarodzeniowa + konkurs na najciekawszą choinkę

5. Wigilia dla małolicznych

6. II Międzyszkolny Przegląd Twórczości AAC - owej

7. Słucham i tworzę " Zima" - konkurs muzyczno - plastyczny dla klas młodszych

8. Koncert Mikołajkowy " Camerata" 6. XII

1. Aneta Werachowska, Małgorzata Kapuśniak, Małgorzata Maciąga, M. Szafranek

2. Zespół ds. współpracy z rodzicami

3. Ewa Łabenda, Bernadeta Białecka, Aleksandra Włodarczyk

4. M. Maciąga, A. Steinborn

5. Wierzbińska, Maślińska, Bonisławska, Gzella

6. Cholewczyńska, Prokopiak,

Pałgan , Marczak , Lubiszewska

7. Warczak i Janicka

8. M. Kapuśniak, A. Werachowska

Styczeń

1.Drugi międzyszkolny Turniej Darta

2.Bezpieczne ferie

3.Dzień Babci i Dziadka
4. V Szkolny Festiwal Kolęd i Pastorałek

5.III Międzyszkolny Festiwal Kolęd i Pastorałek

6. Szkolny konkurs udzielania pierwszej pomocy

7. W Sercach niesiemy kolędę

8. Konkurs plastyczny " Bezpieczne ferie zimowe"

9. Bal Karnawałowy dla małolicznych

10. II Międzyszkolny konkurs matematyczny dla dzieci klas młodszych

11. Bal Karnawałowy

12. Dzień Babci i Dziadka
13. Koncert Noworoczny

14. Wojewódzki Festiwal Piosenki Dancingowej - " Wspomnień czar"

1.Maciej Tomaszewski, Darek Wiśniewski

2.Maciej Maciejewski, Anna Czychewicz, Ewa Pawlik, Mariola Perz

3. Zespół ds. współpracy z rodzicami

4. Ewa Łabenda, Bernadeta Białecka, Łukasz Fac
5. . Ewa Łabenda, Bernadeta Białecka, Łukasz Fac

6. S. Karski, Tomaszewscy

7. M. Szafranek. M. Lubiszewska

8. J. Balcerek

9. Maślińska Gzella , Wierzbińska, Bonisławska

10. Prokopiak, Cholewczyńska

11. Warczak , Janicka

12. Warczak Janicka

13. Rybski, Szews

14. Werachowska, Kapuśniak, Pawlik, Orzechowska

Luty

1.Bal Karnawałowy
2.Cyberprzemoc

3. Szkolny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Ośrodka

1. Małgorzata Kapuśniak, Małgorzata Orzechowska

2.Daniel Heba, Maciej Maciejewski

3.Firmowska, Nowaczyk

Marzec

1.Olimpiady sportowe

2.Dzień KOTA

3.Powitanie wiosny

4.Powitanie Wiosny

5.Pies moim przyjacielem

6. Organizacja rekolekcji

7. Konkurs " Mówię głośno i wyraźnie"

8. Konkurs miejski " Matematyka na co dzień"

9. Interaktywna lekcja szlakiem Wisły

1.Darek Wiśniewski, Maciej Tomaszewski, Sławomir Karski

2. Dżamila Olszewska, Dorota Firmowska, Aneta Jagłowska

3.Ewa Pawlik, Małgorzata Orzechowska, Alina Doberska

4. Ewa Łabenda, Bernadeta Białecka, Aleksandra, Włodarczyk

5. Anna Czychewicz, Mariola Perz

6. Katechetki

7. Zespół logopedyczny

8.Trzebiatowska, Kochański

9. Pawłowska, Czarnotta

Kwiecień

1.Misterium Męki Pańskiej
2.Spotkanie Wielkanocne z rodzicami

3.Tydzień zdrowia

4. Międzyszkolny konkurs plastyczny TMMB " Bydgoszcz dawniej i dziś"

5. Międzyszkolny Konkurs Biblijny   - dla uczniów klas przysposabiających do pracy

6. Szkolny Konkurs plastyczny " Dni Ziemi - Zielono nam"

7. Szkolny konkurs fotograficzny " Bydgoszcz w kwiatach i zieleni "

8. Dzień Czekolady 12.IV

9.Dzień Patrona

10. Śniadanie wielkanocne dla małolicznych

11. Międzyszkolny Konkurs " Kto Ty jesteś ? Polak mały ...

12. II Międzyświetlicowy Turniej Gier i Zabaw

13. II Regionalny festiwal Twórczości Dzieci i młodzieży " Wiosna Malowana Muzyka"

14. Wystawka ozdób wielkanocnych - konkurs na największą pisankę

1. Aneta Werachowska, Małgorzata Kapuśniak, Małgorzata Maciąga. M. Szafranek

2. Zespół ds. współpracy z rodzicami

3.Zespół do spraw promocji zdrowia

4. S. Karski, Przekwasińscy , M. Tomaszewski

5. E. Wiśniewska, J. Ksieniewicz

6. G. Rosołowska, M, Balcerek

7. Przekwasińscy , Tomaszewscy. S. Karski

8. Prokopiak, Cholewczyńska , Lubiszewska

9. Maślińscy , Wasąg

10. Wierzbińska, Bonisławska, Maślińska, Gzella

11. Przastek, Maślińska Nowicka, Gront-Grella

12. Warczak, Janicka

13. Kaczmarek. Lubiszewska, G. Czyżewska M. Lewandowska

14. A. Doberska, D. Olszewska

Maj

1.Piknik Rodzinny
2.Dzien Rodzica

3.Dzień Matki

4.Zdrowe odżywianie

5.Konkurs plastyczny " Barwne Motyle"

6. 3 Maj

7. Konkurs międzyszkolny Objawienia Fatimskie

8.Dzień Unii Europejskiej

9. Słucham i tworzę - konkurs muzyczno- plastyczny   dla klas młodszych

10. Obrazy zdobywane słowem

11. II Międzyszkolny Konkurs Filmowy pt ....

12. Miejski konkurs " Matematyka w fotografii "

13. Międzyszkolny konkurs klas pp........

14. Wyścig Smoczych Łodzi .

1.Maciej Maciejewski, D. Wiśniewski

2. Zespół ds. współpracy z rodzicami
3. Ewa Łabenda, Aleksandra Włodarczyk, Bernadeta Białecka, Łukasz Fac

4.Anna Czychewicz, Mariola Perz, Ewa Pawlik

5.Alicja Steinborn, Ewa Pawlik. Małgorzata Orzechowska

6. Samorząd internatu (B. Białecka, E. Łabenda

7. M. Szafranek

8. Gront - Grella, Małysz, Kochański, Balcerek, Rudzińska, Mańkowska - Czyżewska

9. Warczak, Janicka

10. zespół logopedyczny

11. Pocztół, Denisiuk, Pawłowska

12. Kochański, Rybski, Trzebiatowska

13. Pomianowska Nowak, Chwil, Przekwasińska

14. M. Kapuśniak

Czerwiec

1.Olimpiady sportowe

2.Bezpieczne wakacje

3. Msza Św. na zakończenie roku

4. Konkurs " Kultura zachowania i słowa " ......

5. Pożegnanie uczniów z gimnazjum i PP

1.Darek Wiśniewski, Maciej Tomaszewski, Sławomir Karski

2.Maciej Maciejewski, Anna Czychewicz, Mariola Perz, Ewa Pawlik

3. M. Szafranek

4. Zespół logopedyczny

5. Nowaczyk, Firmowska, Fryckowska, Chwil, Nowak, Pomianowska

IV. PLAN WYCIECZEK SZKOLNYCH

Wycieczki w roku szkolnym 2016/2017

Rodzaj wyjścia/ wycieczki Osoby odpowiedzialne Termin
Centrum Kopernika, Stadion Narodowy Warszawa Rosołowska, J. Balcerek, M. Balcerek V
Cykl wycieczek - Bydgoszcz Moje Miasto Przekwasińscy Cały rok
Rajd pieszy Przekwasiński, Tomaszewski II, IV
Wycieczka do schroniska Janicka, Warczak X
Ze świątecznym podarunkiem = wizyta w DPS na ul. Mińskiej Warczak, Janicka XII
Ojciec w piosence i poezji - wizyta w DPS na ul. Mińskiej Warczak, Janicka VI

V.     KOŁA ZAINTERESOWAŃ

 

1. Muzyczne – Ł. Fac

2. Taneczno-teatralne – E. Łabenda, B. Białecka, A. Włodarczyk

3. Orkiestromania – A. Werachowska

4. Teatr muzyczny Arlekin – O. Cielecka, L. Cielecka

5. Ekologiczne – O. Cielecka

6. Miłośników Miasta Bydgoszczy – S. Karski, M. Tomaszewski, A. Tomaszewska

7. Kulinarne - A. Zwolenkiewicz

8. Plastyczne - Spotkania przy sztalugach - M. Lewandowska, G. Czyżewska

9. Dziennikarskie - K. Pocztół, H. Gront-Grela

10. BRD - M. Duczmal, T. Czechowski

11. Teatralne - H. Gront-Grela , A. Szews

12. Taneczne - Choreo - D. Trzebińska-Kapczyńska

13. Fotograficzna - J. Kochański, T. Rybski

14. Klub Absolwenta - I. Ksieniewicz, W. Rolka

15. Domowy Teatrzyk Kukiełkowy - Bajkolandia - H. Denisiuk, A. Lewandowska, A. Siuda,

     M. Szymborska

16. Kulinarne - Smaczek - A. Siuda, H. Denisiuk, M. Szymborska, A. Lewandowska

17. Klub Młodego Melomana - T. Rybski

19. Sportowe - Tenis stołowy - R. Janicki

20. Zajęcia terapeutyczne w schronisku - M. Czychewicz, M. Perz

21. Misjonarze Maryi – A. Werachowska

22. Młodego aktora - Agrafka - M. Kapuśniak

 

 

 Wykaz bydgoskich PORADNI LOGOPEDYCZNYCH (w placówkach ochrony zdrowia), z których usług terapeutycznych mogą- dodatkowo - korzystać uczniowie naszej szkoły, po wcześniejszym otrzymaniu skierowania od lekarza rodzinnego lub lekarza specjalisty.

1.SZPITAL UNIWERSYTECKI NR 1 IM. DR. ANTONIEGO JURASZA W BYDGOSZCZY

BYDGOSZCZ, M.SKŁODOWSKIEJ CURIE 9, tel. 52 585-43-81

2.SP. Z O.O. NZOZ PRZYCHODNIA REUMATOLOGICZNO-REHABILITACYJNA "REH-MED"

BYDGOSZCZ, GABRIELI ZAPOLSKIEJ 18, tel. 52-340 - 56 - 86

3.NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ - PRZYCHODNIA "ŁOMŻYŃSKA"

W BYDGOSZCZY SP. Z O.O.

BYDGOSZCZ, ŁOMŻYŃSKA 51A, tel. 52 - 361 - 49 - 10

 

4.NZOZ - ZESPÓŁ LEKARZY SPECJALISTÓW "ALERGO-VITA" SP Z O.O. W BYDGOSZCZY

BYDGOSZCZ, KURPIŃSKIEGO 12/12A-13A, tel. 52 - 328 - 95 - 70

 

5.NZOZ DOM SUE RYDER PROWADZONY PRZEZ PALLMED SP. Z O.O.

BYDGOSZCZ, ROENTGENA 3, tel. 52 - 329 - 00 - 95

 

6.NZOZ PRZYCHODNIA „PRZYJAZNA”  SP. Z O.O. W BYDGOSZCZY

BYDGOSZCZ, PRZYJAZNA 13, tel. 52 - 360 - 34 - 53

 

7.NZOZ WIELOSPECJALISTYCZNY OŚRODEK ZDROWIA "GRYF-MED" W BYDGOSZCZY  SP. Z O.O.

BYDGOSZCZ, WOJSKA POLSKIEGO 46, tel. 52 - 320 - 87 - 10

8.PRZYCHODNIA  „GDAŃSKA" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

BYDGOSZCZ, GDAŃSKA 88-90, tel. 52 - 321 - 16 - 93 w. 38

9.SPZOZ 10 WOJSKOWY SZPITAL KLINICZNY Z POLIKLINIKĄ

BYDGOSZCZ, POWSTAŃCÓW WARSZAWY 5, tel. 52 - 37 - 87 - 300

 

10.SZPITAL UNIWERSYTECKI NR 2 IM. DR JANA BIZIELA W BYDGOSZCZY

BYDGOSZCZ, UJEJSKIEGO 75, tel. 52 - 36 - 55-480

 

11.WIELOSPECJALISTYCZNY SZPITAL MIEJSKI IM. DR E. WARMIŃSKIEGO SPZOZ W BYDGOSZCZY

BYDGOSZCZ, SZPITALNA 19, tel. 52 - 370 - 93 - 46

 

12.WOJEWÓDZKA PRZYCHODNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO W BYDGOSZCZY

BYDGOSZCZ, SUŁKOWSKIEGO 58A, tel. 52 - 372 - 18 - 81

 

13.WOJEWÓDZKI SZPITAL DZIECIĘCY IM. J. BRUDZIŃSKIEGO W BYDGOSZCZY

BYDGOSZCZ, GAJOWA 24 A, tel. 52 - 375 - 88  - 25

 

14.ZOZ MSWIA BYDGOSZCZ

BYDGOSZCZ, MARKWARTA 4-6, tel. 52 - 58 - 26 - 298

 

15.NZOZ ZESPÓŁ PRZYCHODNI SPECJALISTYCZNYCH "SANITAS" W BYDGOSZCZY

BYDGOSZCZ, DWORCOWA 110, tel. 52 - 322 - 78 - 06

16.SPECJALISTYCZNY OŚRODEK DIAGNOZY I REHABILITACJI DZIECI I MŁODZIEŻY Z WADĄ SŁUCHU - NZOZ W BYDGOSZCZY

BYDGOSZCZ, BERNARDYŃSKA 3, tel. 52 - 340 - 99 - 60

 

WYKAZ PORADNI ORTODONTYCZNYCH PRZYJMUJĄCYCH NA NFZ:

• Zespół Przychodni Specjalistycznych „Sanitas"
Bydgoszcz, ul. Gałczyńskiego 19a


• NZOZ Przychodnia „Bolesława Chrobrego"
Bydgoszcz, ul. Chrobrego 14


• SPZOZ 10 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką

Bydgoszcz, ul. Powstańców Warszawy 5

 

• NZOZ - Przychodnia „Śródmieście"
Bydgoszcz, ul. Kołłątaja 9


• Kujawsko-Pomorski Stomatologiczno-Medyczny NZOZ Sto-Med
Bydgoszcz, ul. Grunwaldzka 1-3


• Samodzielny Publiczny Wielospecjalistyczny ZOZ Ministerstwa Spraw Wewnętrznych

Bydgoszcz, ul. Markwarta 4-6

 

• ISPL Danuta Gucwa
Bydgoszcz, ul. Ks. H. Kołłątaja 9

 

• Gabinet Stomatologiczny Agnieszka Górzyńska-Jurkiewicz
Bydgoszcz, ul. Karpacka 31/22


• NZOZ Centrum Medyczne 'Ikar'
Bydgoszcz, ul. Fromborska 18


• Centrum Medyczne "Bart-Med"
Bydgoszcz, ul. Kijowska 39


• NZOZ Centrum Medyczne 'Ikar"
Bydgoszcz, ul. Szubińska 32


• NZOZ „Prodent" Prywatne Centrum Stomatologii
Bydgoszcz, ul. Długa 32

  • INFORMACJA DLA RODZICÓW

 

RODZICE, KTÓRZY PRZYJADĄ PO DZIECKO, KTÓRE ZOSTAŁO JUŻ WPISANE W ZESZYT OBECNOŚCI POSIŁKÓW, PROSZENI SĄ O PODEJŚCIE DO KUCHNI PO PRZYGOTOWANĄ DLA DZIECKA KOLACJĘ.

 

• ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZABRANIA KOLACJI NA WYNOS

 

• DZIECKU, KTÓRE NIE SKORZYSTA Z TEJ MOŻLIWOŚCI POSIŁEK PRZEPADA

 

PROCEDURY TE DOTYCZYĆ BĘDĄ RÓWNIEŻ PIĄTKU LUB INNEGO DNIA TYGODNIA, W CZASIE WYJAZDU DZIECKA PRZED OBIADEM.